Satsang je improvizovaným představením zkušených tanečníků a improvizátorů na živou hudbu slovenského hudebníka Maoka, pod koncepčním vedením Zuny Kozánkové.

Satsang je platformou pro průnik rozdílných tanečních, improvizačních i generačních zkušeností, stejně tak jako zkoumat interakce fyzické akce s živou hudbou a jejich možná propojení.

Satsang je oslavou přítomného okamžiku, který v běžném životě nejsme často schopni zachytit a procítit.

Překlad slova „sat“ je pravda, „sang“ pak společnost. Santsangem je společenství čehokoli, co přináší pravdu. V tomto projektu hledáme pravdu skrz maximální upřímnost bez příkras, absolutní koncentraci na tady a teď. Improvizace silně využívající přítomný okamžik je cestou pro otevřenost mysli k nejrůznějším situací, vztahům, možnostem vývoje – a může tak být cestou hluboko do našeho nitra.

Účinkující:

Tanec: Zuna Vesan Kozánková, Martina Hajdyla Lacová, Karolína Hejnová, Milan Kozánek, Daniel Raček, Lukáš Homola

Koncepce: Zuna Vesan Kozánková

Hudba: Maok

Fotografie v projekci: Dušan DuPe Petho, Danica Púry

Autoři divadelního a hudebního konceptu:

Zuna Vesan Kozánková  (1973)
Zunino taneční vzdělání začalo na akademické půdě – je absolventkou Taneční konzervatoře a VŠMU v Bratislavě, následně se otevřelo novým vlivům během studijních pobytů v Evropě a Asii. Poslední léta silně propojuje tanec se studiem čínské medicíny, akupunkturym shiatsu a taoizmu. Je vyhledávanou taneční pedagožkou, vyučuje na významných evropských školách (např. SEAD) i v souborech současného tance. Stejně tak pracuje s lidmi bez předcházející taneční zkušenosti a učí je rozumět vlastnímu tělu a mít radost z pohybu. Od roku 2014 žije v Orlických horách, kde společně s maželem Milanem buduje umělecké a vzdělávací centrum PANGEA MEETINGPOINT.

Martin Maok Tesák (1974)

Hudebník, multiinstrumentalista, skladatel filmové a divadelní hudby. Narodil se v Bratislavě. Přes deset let vytváří po jménem Maok improvizovanou hudbu s etnickými a experimentálními prvky. Vydal 17 alb, skládal hudbu pro filmy Juraje Jakubiska či cestopisy Pavla Barabáše. Je vyhledávaným tvůrcem divadelní a taneční hudby, mimo domovské Slovensko koncertuje v ČR, Skandinávii, Německu, Polsku či Koreji. Organizuje hudební workshopy, kde účastníky vede k sebevyjádření pomocí hudby a zvuků.

Foto: Linda Průšová