xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Kde nás uvidíte

Novinky

18.1.2024

nominace pro představení MOMENTUM!

Naše představení MOMENTUM authentic or athletic piece, bylo nominováno v anketě Umělecko-sportovní počiny roku Art grand slam v oblasti divadla.
Slavnostní vyhlášení proběhne 15. 2. 2024 od 18 hod. ve SmetanaQ Gallery.

https://www.artgrandslam.org/nominace

Máme za sebou rezidenci PERSPECTIVES

4. až 14. března 2024 proběhla umělecká rezidence k novému projektu, který připravujeme na září 2024. Projekt vzniká ve spolupráci s uměleckým sdružením Motionhouse /BE/ a kreativním studiem Brainzz /CZ/. Projekt propjuje současný tanec a virtuální technologie.

23.1.2024

ME-SA vyhlašuje opencall na tanečníka/ici

Do vznikajícího projektu PERSPECTIVES, v režii Jamie Lee a Stana Dobáka, hledáme tanečnici/tanečníka – performerku/performera.

Perspectives je taneční instalace, která zkoumá hranice reality, virtuální reality a organicky propojuje fyzický svět s digitálním. Vzniká ve spolupráci platformy pro současný tanec ME-SA (CZ), Motionhouse (BE) a Brainz Studios (CZ).

Více informací najdete na našem fb.

14.3.2023

SOFT SPOT vybrán na Českou Taneční Platformu 2023!!!

Pohybová performance SOFT SPOT byla vybrána na prestižní českou přehlídku tanečního divadla Česká taneční platforma 2023! Máme z toho velkou radost! Více info na webu: www.tanecniplatforma.cz

28.2.2023

Proběhla rezidence nového projektu TREMULA

Poslední týden v únoru odjel tvůrčí tým nového projektu TREMULA do Komařic, kde pracoval na novém projektu inspirovaným stromem osikou. Můžete se těšit na Martinu Hajdyla Lacovou a Elišku Brtnickou, které pod vedením Jany Stárkové pozvolna splétají obrysy nového projektu skupiny ME-SA. Premiéra v říjnu 2023 ve Studiu Alta!!!

11.4. 2022

Taneční aktuality o Soft Spot

“…Vztah mezi obličejem, pohybem a gestem se zdá být fatální, jedno bez druhého komunikuje jen polovičatě. Možná i tento fakt je důvodem, proč se na Soft Spot nedívá zrovna s požitkem či s lehkostí. Anonymní postavy vyvolávají skličující pocity, podpořené vrzavou až kakofonickou elektronickou hudbou. Ani pohyby dvojice se v žádném případě nesnaží být estetické, jsou spíše obrácené do nitra tanečnic, které si hledají a přemýšlejí samy pro sebe. Anebo tento pocit vzbuzují opět jejich zahalené tváře….”
Clara Zanga, 23.3. 2022, tanecniaktuality.cz

https://www.tanecniaktuality.cz/recenze/soft-spot-nemy-tanec-bez-tvare

11.4. 2022

Opera plus o SOFT SPOT

“…Mluvící tělo je především metafora, náš instinkt potřebuje oční kontakt – s tváří, nebo dokonce i jen s maskou, aby se cítil konfrontován. Přitom právě pohyb jako prostředek komunikace je jedním z témat, které umělkyně rozvíjejí. Je věčnou inspirací a stále v něm bude co objevovat. Gesto, postura a pohyb zastavený na hranici nesrozumitelnosti a srozumitelnosti nevytvářejí v pravém slova smyslu jazyk, choreografii není možné v tradičním smyslu číst. Ale je možná se nechat přizvat do společného prostoru, který pohybová i silně vizuální složka vytváří…”
Lucie Kocourková, 18.3.2022, operaplus.cz

https://operaplus.cz/soft-spot-odkryvani-znejistovani-sdileni/

13.1. 2022

Nový projekt s choreografkou Adrienn Hód /HU/ už v březnu 2022!

Martina Hajdyla Lacová společně se Soňou Ferienčikovou připravují nové exprerimentální představení pod vedením významné maďarské choreografky Adrienn Hód. Premiéra je plánovaná na 10.března 2022 v divadle Ponec.

28.11.2020

proběhla neveřejná premiéra

Dnes proběhla premiéra nového projektu MOMENTUM – autentické nebo atletické dílo. Vzhledem k epidemiologickým opatřením musela premiéra proběhnout za zavřenými dveřmi. Nejbližší repríza, nebo přesněji veřejná premiéra, proběhne 10.2.2021 ve Studiu Alta. Doufejme, že už to půjde… Těšíme se na vás!

3. Srpna 2020

Připravujeme nový projekt

První srpnový týden patří rezidenci na nový projekt ME-SA ve Stanica Žilina. Projekt bude koncipován jako taneční sólo pro Martinu Hajdylu Lacovou s výrazným scénografickým vkladem Zuzany Sceránkové, za dramaturgycké podpory Kláry Hutečkové. Sledujte náš fb… #mesadancing

11. listopadu 2019

ME-SA v novém

Od 1. ledna 2020 ukončila svou činnost pro ME-SU z rodinných důvodů Karolína Hejnová, bez které by ME-SA nikdy nebyla ME-SOU, jak ji znáte. Nové vedení ME-SY berou na sebe manželé Hajdylovi. Jiří Hajdyla ve funkci výkonného produkčního a Martina Hajdyla Lacová jako umělecký šéf.

Dance laboratory with Martina a Jirka Hajdyla

Martina Hajdyla Lacová a Jiří Hajdyla together with eight dancers want to show you what is possible to do in short ten days. Come to see the result of their dance laboratory on 10/8 from to Studio ALTA. We start at 17:00.

FB event

Taneční laboratoř pod vedením Martiny a Jirky Hajdyly

Martina Hajdyla Lacová a Jiří Hajdyla spolu s osmi tanečnicemi předvedou, co se dá zvládnout za krátkých deset dnů. Přijďte se podívat 10. srpna od 17 hodin do Studia ALTAna výsledek jejich taneční laboratoře.

FB event

1. 2. 2017

ME-SA slaví nominaci na Cenu Thálie!

Martina Hajdyla Lacová získala za svůj nekompromisní výkon v představení L / One of the Seven nominaci na Cenu Thálie v kategorii Balet, radujte se s námi!

Více zde.

ME-SA and Renan Martins Back together

ME-SA together with choreographer Renan Martins and light designer Katarina Ďuricova is introducing a new performance in Ponec theatre 18 and 19/4. REPLAY is about the potentionality of expectation. The chasm between action and reaction, the generator of disappointment and satisfaction.

In co-production with Lofft theatre in Leipzig, german premiere takes place 27/4 as a part of Dance Transit Festival programme.

Renan Martins a ME-SA opět spolu!

ME-SA společně s choreografem Renanem Martinsem a světelnou designérkou Katarínou Ďuricovou uvádí 18. a 19. 4. v divadle Ponec nové představení. Jaké to je, když něco očekáváme? REPLAY se zaobírá propastí mezi akcí a reakcí, zklamáním i uspokojením.

Německá premiéra proběhne 27. 4. v divadle Lofft v Lipsku jako součást Dance Transit festivalu.