„UVNITŘ KAŽDÉHO Z NÁS ŽIJE NESPOČET KONTROVERZNÍCH OSOBNOSTÍ. VE SVÉ CHOREOGRAFII CHCI UKÁZAT TYTO SKRYTÉ DUŠE A JEDNOTLIVCE, KTEŘÍ PODLÉHAJÍ JEJICH HLASŮM. JSOU TO NAŠE VZPOMÍNKY NA MINULOST, KTERÉ VYTVÁŘEJÍ TUTO ILUSTRATIVNÍ SMĚSICI CITŮ A CHARAKTERŮ, A JÁ VĚŘÍM, ŽE PRÁVĚ ZDE SPOLU KOEXISTUJÍ DOBRO A ZLO… O „ANDĚLECH A DÉMONECH“ SKRYTÝCH V NÁS DOBŘE VÍME. ZDALI SE VŠAK BUDEME S NAŠIMI DÉMONY KONFRONTOVAT, JE NA KAŽDÉM Z NÁS. JÁ JSEM SE ROZHODLA SVÝM DÉMONŮM ČELIT.“

— Ji-Eun Lee —

Taneční zamyšlení nad existencí kontroverzních osobností v naší duši. Meditace i běsnění o jejich boji, sváru a schopnosti koexistovat. Minulost objevující se znenadání ve formě nečekaných vzpomínek.

Originální pohybový slovník i vnímání světa ovlivněné jihokorejským původem choreografky, společně s vysokým interpretačním nasazením tanečníků, vytváří z Angels and Demons výjimečný taneční počin, který obohacuje spektrum současného českého tance.

 

Choreografie: Ji-Eun Lee

Tančí: Hana Kalousková, Martina Lacová, Karolína Párová

Hudba: Koláž

Světelný design: Ji-Eun Lee, Vladimír Burian

Foto: Petr Farkač

Délka představení: 40 minut

 

 

Napsali o nás:

Uvedení na festivalech: Česká taneční platforma 2008 / Divadelní Flora Olomouc 2008 / Tanec Ostrava 2008 / Siraex 2008 – Tanec na konci světa (Klášterec nad Ohří)

„Páteční večer mezinárodního festivalu současného tance Siraex 2008 – tanec na konci světa byl večerem posledním. Byl vyvrcholením celého tohoto zajímavého festivalu a stejně jako večer čtvrteční, byl v režii profesionálních tanečníků a choreografů. I tentokrát jsme měli příležitost vidět čtyři krátké choreografie.

(…) Vrcholem večera pak bylo představení jihokorejské tanečnice a choreografky Ji-Eun Lee. Jak sám název „Angels and Demons“ (Andělé a Démoni) napovídá, inspirací jí bylo lidské nitro. Sama o ní říká: Uvnitř každého z nás žije nespočet kontroverzních osobností. Ve své choreografii chci ukázat tyto skryté duše a jednotlivce, kteří podléhají jejich hlasům. Jsou to naše vzpomínky na minulost, které vytvářejí tuto ilustrativní směsici citů a charakterů a já věřím, že právě zde spolu koexistují dobro a zlo… Choreografie Ji-Eun Lee do Sally Terreny přinesla nesmírně silnou atmosféru a úžasnou práci s detaily. Hana Kalousková, Martina Lacová a Karolína Párová, které ji tančily, nás uchvátily svým soustředěním a dokonalou souhrou, pramenící z naprostého vzájemného duševního a pohybového porozumění. Tato choreografie důstojně celý festival uzavřela a stala se jeho naprostým vrcholem.“

— Ji-Eun Lee —