„LIDÉ SE SNAŽÍ SI SPLNIT SVÉ SNY. HLEDAJÍ V ŽIVOTĚ VÍRU I PŘESVĚDČENÍ. DOKONALOSTI V POZEMSKÉM ŽIVOTĚ NIKDY NEDOJDOU, JEJICH NEDOKONALOST JE ALE TAKÉ ZÁKLADEM JEJICH LIDSKOSTI. NEMOŽNOST NAPLNIT OSOBNÍ TOUHY JE DŮVODEM, PROČ LIDÉ JSOU JEN „OBJEKTEM“ ŽIVOTA A PROČ JAKÝKOLI SYMBOL JEJICH VÍRY NENÍ NEŽ MALÝM DÍLEM JICH SAMOTNÝCH. ALE PŘESTO…“

— Ji-Eun Lee —

Lyričnost východoasijského buddhismu versus energie a dynamika západního tanečního pohybu. Korejská choreografka, čeští tanečníci. A lidé ve své konečnosti, smrtelnosti.

„Objektem“ je v tomto tanečně-divadelním představení člověk, který není schopen se stát úplným tvůrcem svého života. Termín „zrnka“ je inspirován náboženským pojmem „šárí“; v buddhismu se tak nazývají drobné útvary kulovitého tvaru, které je možné nalézt v popelu po kremaci zemřelých mnichů. Věří se, že tyto drobné kuličky jsou zhmotněním hluboké víry mnichů, kteří směřují k naprosté dokonalosti, a věří, že v tomto světě zůstanou věčně. V choreografii jsou zrnka nahlížena jako malé a nedokonalé částice, které však symbolizují ideál lidské vůle naplňovat své touhy, tedy něco, k čemu lidé míří a o což usilují.

Choreografie: Ji-Eun Lee

Tančí: Šárka Bočková, Hana Kalousková, Martina Lacová, Karolína Párová

Hudba: Koláž

Světelný design: Ji-Eun Lee, Jiří Hajdyla

Délka představení: 40 minut

Uvedení na festivalech: Česká taneční platforma 2007 / Divadelní Flora Olomouc 2007 / Tanec Ostrava 2007 / Mezinárodní festival baletní léto 2007 / Ladek Zdroj (POLSKO) / Fringe festival 2007 (Edinburk)

Napsali o nás:

„Ze tmy se vynořují rudé žhnoucí body, které plápolají, chvílemi zhasínají, aby se opět objevily probleskující všude po jevišti. Tanečníci se pohybují s přísností a přesností uvnitř i vně světelných čtverců do nervního rytmu bubnů, sedí u nádob se zkapalněným ohněm, který zuřivě hoří, dokud poslední žár nedozní.

Toto představení současného tance, plné krásných obrazů a atletických tanečnic, je založené na tajemné atmosféře Zenového buddhismu. Vysoce originální dílo, u kterého jsem si přál, aby trvalo mnohem déle. Česko-korejská spolupráce se ukázala být magická, meditativní a schopná zachvátit mysl i duši. Vzrušující a záhadné „Objekty a zrnka“ jsou jedním ze skrytých skvostů festivalu Fringe.“

— Tan Tara — /Three Weeks Magazine, Edinburgh Fringe Festival 2007/